TR | EN
2019-2020 EĞİTİM YILI FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI GELEN ÖĞRENCİ SONUÇLARI
25.04.2019

2019-2020 Akademik yılı Güz/ Güz-Bahar dönemi Farabi Değişim Programı kapsamında üniversitemize yapılan başvuruların değerlendirme sonuçları için TIKLAYINIZ.

 

Öğrenci kabul listesi sınıf bazında genel not ortalamasına göre belirlenmiştir.9 Mayıs tarihine kadar feragatini bildiren öğrencilerin yerine yedek öğrenci ile iletişime geçilecektir.

 

Üniversitemizde öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerin Farabi Değişim Programı kapsamındaki işlemleri kayıtlı oldukları üniversitelerin Farabi Kurum Koordinatörlükleri tarafından yürütülecektir. Üniversitemize kabul edilen öğrenciler lütfen kendi Farabi Koordinatörlüğünüzle iletişime geçiniz.

 

Farabi Değişim Programı Kapsamında üniversitemize kabul edilen öğrencilerin Öğrenim Protokollerini kendi üniversitesi Farabi Değişim Programı ofisine teslim etmesi gerekmektedir.

 

Kabul edilen öğrencilerin herhangi bir sebepten dolayı feragat etmek istemesi halinde yedek öğrencilerin mağdur olmaması için en geç 09 Mayıs 2019 tarihine kadar Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörlüğüne bilgi vermesi ve kendi Farabi Kurum Koordinatörlüklerine feragat dilekçesini teslim etmeleri önemle rica olunur. Feragat dilekçelerinizi farabi@ogu.edu.tr adresimize mail atabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ NOT: Kısmen veya tamamen yabancı dilde eğitim veren bölümlere (İngilizce Öğretmenliği, Uluslararası İlişkiler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, İlahiyat )kabul edilen öğrenciler dil yeterliliğini sağlamaları gerekmektedir. Bu şartı sağlayamayan öğrenciler değişimden yararlanamazlar. (Üniversitesinde hazırlık okumadıysa veya geçerli bir dil belgesi yok ise Üniversitemizin yaklaşık dönem başında yapılan hazırlık muafiyet sınavına girmeleri zorunludur. Bu sınavı da geçemez ise Üniversitemizde eğitim göremeyecektir.