TR | EN
2023-2024 GÜZ DÖNEMİ ERASMUS+PROGRAMI ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI
9.03.2023

2023-2024 akademik yılı güz dönemi Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği ilan detayları için tıklayınız.

2023-2024 güz dönemi Erasmus+ Programı Öğrenim Hareketliliği Başvuruları 09-23 Mart 2023 tarihleri arasında “erasmusbasvuru.ua.gov.tr” adresinden, E-Devlet kullanıcı bilgileri girilerek sadece elektronik ortamda yapılacaktır. Uluslararası İlişkiler Birimine fiziki olarak herhangi bir belge teslim edilmeyecektir. Başvurular için belirlenen son gün olan 23 Mart 2023 tarihinden sonra başvuru yapılması ya da sisteme belge yüklenmesi mümkün olmayacağından, başvuruların belirlenen tarihler arasında yapılması önemlidir. 

BAŞVURULAR TAMAMLANDIKTAN SONRA 24 MART TARİHİNDE BAŞVURU GEÇERLİLİK LİSTESİ YAYINLANACAKTIR. 28 MART TARİHİNE KADAR BAŞVURULAR İLE İLGİLİ İTİRAZLAR ALINACAK VE DEĞERLENDİRME NİHAİ LİSTEYE GÖRE YAPILACAKTIR.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve ülkemizin 10 ilini (Adana, Adıyaman, Diyarbakır,  Gaziantep, Hatay,  Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa) etkileyen Deprem felaketinin KA 103/ KA 131 projelerine yönelik etkilerini asgariye indirmek üzere Türkiye Ulusal Ajansı tarafından açıklanan önlemler, esneklikler ve uygulamalara bağlı olarak birinci ve ikinci derece akrabaları 1 yukarıda sayılan 10 ilde ikamet etmekte olup da kendileri farklı illerdeki ECHE sahibi yükseköğretim kurumlarını kayıtlı öğrenciler, Belgelendirmek kaydı ile ( İlgili belge erasmus@ogu.edu.tr adresine gönderilmelidir. Belgesi olmayan öğrenciler bizim ile iletişime geçebilir.) Erasmus öğrenim hareketliliği başvurularında dezavantajlı kategoride değerlendirilerek +10 puan ile önceliklendirilecektir.

[1] 1. ve 2. Derece akrabalar: anne, baba, çocuklar, eş, eşinin annesi, eşinin babası ile kendisinin veya eşinin büyükbabası, büyükannesi, torunları ve kardeşleri

Türkiye Ulusal Ajans'ı tarafından yayınlanan "DEPREM FELAKETİ NEDENİYLE ERASMUS+ YÜKSEKÖĞRETİM KA103/KA131 ÖĞRENCİ/PERSONEL HAREKETLİLİK FAALİYETLERİNE İLİŞKİN ESNEKLİK VE UYGULAMALAR" için tıklayınız